Grupa I "Jeżyki"

My jesteśmy jeżykami
Wesoły uśmiech zawsze mamy
Czy pogoda czy tez nie
zawsze bawić nam się chce
Bo choć mamy po 3 latka
każde wyzwanie to dla nas gratka
Ze wszystkimi paniami
Miłe chwile spędzamy i świat podbijamy!
Zawsze chętni i gotowi
do wspólnej i wesołej drogi
Skaczemy, malujemy
Za 4 lata geniuszami będziemy!!!

Grupa II "Wiewiórki"

My wiewiórki, czterolatki

Bardzo mądre, dziarskie dziatki.

Co dzień rano przychodzimy

I wspaniale się bawimy.

Mamy klocki, kredki, farby

To są nasze wspólne skarby.

Nasze panie razem z nami

Wywijają dziś nogami.

Każda pani z nami bryka: Kinga, Ola i Monika.

Pani Jadzia, zdolna taka,

Na obiadek da ziemniaka.

Na deserek dwa jabłuszka,

Może znajdzie się też gruszka.

My lubimy bardzo tańce,

Takie tańce wygibańce. I malować też lubimy.

Czasem trochę nabroimy,

Ale pani uśmiechnięta

długo o tym nie pamięta.

Sala nasza duża taka,

Jest bałagan, będzie draka.

Puzzle, książki posprzątamy

I do koła zasiadamy.

Nagle, co to? Czary mary?

Inną panią z nami mamy?

Jakiś język inny taki!

Hello, yellow wam dzieciaki!

To jest przecież pani nasza,

Na angielski nas zaprasza.

Tak codziennie czas nam płynie

Wiosną, latem no i w zimie.

Co dzień świetnie się bawimy.

Do przedszkola chodzić lubimy.

GRUPA III "Dzięcioły"

"Dzięcioły mają mądre głowy, bardzo sprytne "ręce" i duże, dobre serce..."

Nasz zespół to 25 wesołych , ciekawych świata dzieci 4-5 letnich. Opiekują się nami panie: Janka, Beata i Sabina. Z radością przychodzimy do uroczo położonego przedszkola w parku oliwskim.Nasze panie planując codzienną pracę zwracają uwagę na rozwój wszystkich sfer :osobistej, społecznej, emocjonalnej, językowej, poznawczej, fizycznej i wiedzy o świecie.Tutaj śpiewamy , tańczymy, wykonujemy różne prace plastyczno - techniczne. Rozwiązujemy zagadki, krzyżówki, rebusy. Gramy w gry edukacyjne ,a nasze działania zmierzają do lepszego poznania siebie i świata.Bardzo lubimy, gdy nasze panie codziennie zapoznają nas z ciekawymi pozycjami z literatury dziecięcej . Cieszymy się z tego, że nadal współpracujemy z policją, strażą miejską, szkołami, przedszkolami, Muzeum Etnograficznym, Biblioteka Oliwską, strażą pożarną, schroniskiem dla zwierząt,hospicjum . z przyjemnością będziemy oglądać przedstawienia teatralne. Sami również chętnie wcielimy się w różne role podczas uroczystości przedszkolnych. "Dzięcioły'' są bardzo sprawne ruchowo - uczestniczą w zajęciach gimnastyki korekcyjnej, judo. A raz w miesiącu -w doświadczeniach z zakresu fizyki. Nasza grupa aktywnie uczestniczy w programie edukacyjnym AUTOCHODZIK - Koła Stop Robisz Krok. Będziemy aktywnie uczestniczyć w cyklu zajęć " Młody Przewodnik po Gdańsku''. Doskonalimy znajomość języka angielskiego. I co bardzo ważne- dalej będziemy eksperymentować w kuchni .Lubimy nasz przedszkolny zwyczaj kuchcikowania, kiedy to osobiście tworzymy smakowite potrawy do naszego jadłospisu. Z niecierpliwością również oczekujemy odwiedzin wiewiórki Doratki, która dzięki życzliwości Korporacji " Doraco'' przygotowuje dla nas mnóstwo ciekawych imprez, zabaw, niespodzianek. W naszym przedszkolu rozwijamy swoje zainteresowania . Nasze panie organizują dla nas dodatkowe kółka zainteresowań: pani Beatka - prowadzi kółko plastyczne, pani Janka - ZUMBĘ. Ciekawie i miło spędzamy tutaj czas.

GRUPA IV "Sowy"

Hu, hu…! To my dzieci z grupy IV, czyli mądre i ciekawe otaczającego nas świata ,,Sowy”. Nasza grupa składa się z 14 dziewczynek i 12 chłopców. Opiekę nad nami  sprawuje Pani Aldona, Pani Wanda oraz Pani Jagoda.

Przychodząc do naszego przedszkola nigdy się nie nudzimy. Nasze dni wypełnione są ciekawymi zabawami i zajęciami. W przedszkolu wzbogacamy naszą wiedzę oraz nabywamy nowych umiejętności. Pracujemy zgodnie z obowiązującą podstawą programową oraz programem ,,Cztery pory roku”.

Lubimy zabawy ruchowe, taniec, spacery i wycieczki. Doskonalimy się również w samodzielności. Pod opieką naszych Pań ubieramy się i rozbieramy w szatni, przebieramy się w strój gimnastyczny, dokładnie myjemy ręce, twarz, zęby. Dbamy o nasze zdrowie jedząc posiłki, przygotowane przez Panie Kucharki. Staramy się porządkować zabawki na półkach, sprzątać po posiłkach i zajęciach, dbać o ład w naszej sali oraz szatni.

W przedszkolu mamy wielu przyjaciół , z którymi możemy się razem bawić. Lubimy zabawy tematyczne, konstrukcyjne, prace plastyczne, zabawy przy muzyce. Uczymy się czytać, pisać i rachować. Recytujemy wiersze i śpiewamy piosenki, bierzemy również udział w przedstawieniach teatralnych oraz koncertach muzycznych. Pani Monika uczy nas języka angielskiego. Lubimy także słuchać bajek i opowiadań czytanych przez nasze panie oraz panie w bibliotece. Chętnie uczestniczymy w zajęciach dodatkowych odbywających się w naszym przedszkolu, takich jak : taniec towarzyski, judo, czy zajęcia z fizyki. W naszym przedszkolu możemy  się uczyć , rozwijać swoje zainteresowania oraz ciekawie i miło spędzać czas.